akupunktur-ile-nasil-zayiflanirHerkesin aklındaki soru “Akupunktur ile nasıl zayıflanır?”. Aslında oldukça basit bir tedavi yöntemi ile yapılır. Ne çok fazla ağrı çekersiniz, ne de acı. Nasıl mı?

Zannediyorum ki herkes akupunktur ’un ne demek olduğunu bilmiyor. Akupunktur acus “iğne” ve pucktura “batırma” kelimelerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Anlamı da “iğne batırılarak yapılan tedavi. ”dir. Akupunktur vücut dengesinin yeniden oluşturulması için vücutta bazı özel noktaların uyarılması yoluyla yapılır. Tedavi de özel noktaların doğru yerinin ve derinliğini bulması esastır. “Akupunktur ile nasıl zayıflanır” konusuna gelirsek akupunktur diyet yapmayı kolaylaştıran bir tedavidir. Hipotalamus’ta ki bulunan iştah merkezini etkileyerek tedavi edilen kişinin iştahını düzenler ve tedavi edilen kişi çok az yemekle doyar.

Akupunktur yapılırken tedavi edilen kişide mide kazınması, mide yanması ve halsizlik görünmez, tam tersine tedavi edilen kişi eskisine göre daha enerji dolu ve rahatlamış olur. Akupunkturla zayıflarken iğneler kulağınıza batırılır. 1 hafta(15 güne de uzayabilir) aralıklarla yapılan akupunkturun her hafta iğneleri değiştirir. İğneleri kıl inceliğinde ve 0,5-8 cm uzunluğundadır. Zayıflama yönteminde kullanılanlar ise daha çok raptiye benzeri iğnelerdir.

Akupunktur ağrısız acısızdır. Bir tek iğne ilk batırıldığında sivrisinek ısırığı gibi bir sızı ve biraz ağrı hissedersiniz ama daha sonra hiç bir acı ve ağrı hissetmezsiniz. Tedavi edilen kişi ortalama 6-8 hafta da yaklaşık 8-10 kilo vermiş olur. Kişi istediği kiloya geldiğinde ise kilo koruması için ayda bir kez 3-6 ay boyunca tedavi görür.

Akupunktur zararlı olmayan ve işe yarayan bir tedavidir. Ağrı, acı hissetmeden zayıflayabilir. İdeal kilonuza ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bedeniniz de yenilenmiş olur, huzurlu ve enerjik birisi olarak ta kalabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mide Bandı İle Zayıflama başlıklı makalemizde Mide bandı, Mide kelepçesi ve Obezite hakkında bilgiler verilmektedir.