balkon_dekorasyon_fikirleriHer evin dünyaya açılan bir kapısıdır balkonlar. Sizin atmosferle yüzleştiğiniz yaşamınızı güzelleştiren o alanlar… Herkesin kendine ait ev hayatı vardır fakat sizin yaşamınıza renk katacak alanınıza çeşitli balkon dekorasyon fikirleri ile güzellik katılabilir. Balkonunuzda güzel bir günde kahveniz eşliğinde kitap veya dergi okumak amaçlı soling ısıtıcılarla hem çevreye zarar vermeden hem de çevreye zarar vermeyen güneş enerjisini kullanabilirsiniz

Eğer balkonunuz küçükse katlanabilir masalar, sandalyeler ile kahvaltılarınıza renk katabilir ve misafirlerinizi gönül rahatlığı ile keyifle ağırlayabilirsiniz. Ayrıca küçük saksılar ile yetiştireceğiniz bitkiler yeşillik katıp daha huzurlu bir ortam sağlayabilirsiniz. Eğer geniş bir terasa sahip iseniz güzel mobilya takımları ile evinizi şenlendirebilirsiniz. Ev dekorasyonuna uygun salıncak, şemsiye, yer minderleri, kitaplarınızı ve dergilerini koyabileceğiniz sehpalar da bu ortamı daha da güzelleştirecektir.

Kendinize ait uğraşlarınızın ürünlerini (oymalar, maketler vs. ) de balkonunuza koyabilir dekorasyona güzellik sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda kapalı balkonlar da bir hayli popüler olmakla birlikte evinize ve özel alanınıza toz girmesini engellemek amaçlı PVC ile kapatabilirsiniz. Son zamanlarda katlanabilir cam ile kapatılan balkonlar da rağbette olmakla beraber sizin görüş açınızda da ferahlama sağlıyor. Hem daha derli toplu ve temiz olmasını sağlayacak bu fikirle birlikte renkli, sizin tarzınızı yansıtacak bir perdeyle de oda görünümüyle güzelleştirebilirsiniz.

Balkonunuzun zeminine ait de çakıl taşları ile döşeyerek farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Genel tercih mermer, laminant ve parke olsa da sizin kendinizi özel hissetmek isteyeceğiniz bu ortam tamamen sizin kişiliğinizi yansıtmalı.

Bir önceki yazımız olan Stüdyo Daire Dekorasyon Önerileri başlıklı makalemizde mobilya ve Stüdyo daireler hakkında bilgiler verilmektedir.