Boğa burcuna sahip bi insan ne yapar nasıl karaktere sahiptir konusuna biraz değindikten sonra asıl konumuz olan boğa burcu diyeti konusuna değineceğim. Boğa burcuna sahip bi insan duygu ve sezgileri yüksek gerektiği zaman realist düşünmeyi güzel bi şekilde becerebilen insandır. Bu insanların sabrını zorlamayın yeter. Karşılaştığı zorluklarla baş edebilme konusunda tahsis yapmış karakterler desek çok fazla abartmış olmayız. Bu burca sahip insanların genel özelliklerine biraz değindik ve şimdi asıl konumuz olan bu burca sahip bi insanın nasıl bi diyet programıyla neler yaparak istediğini elde edebileceğine bakalım. Bu insanlar istediklerini kafalarına koyduklarını bir şekilde gerçekleştiriyor arkadaşlar. Peki diyeti nasıl gerçekleştirecekler?

Eğer boğa burcuysanız düzene önem veriyorsunuz demektir. Keza boğa burcu insanların genel özelliklerini baktığımızda düzenli yaşamayı seven insanlar olduklarını göreceğiz. Yapacağı diyette mükemmel bi düzen içerisinde gerçekleşmeli. Öğünlerde yediklerinizi not edebilirsiniz bu düzenli yaşamayı seven siz boğa burcu insanlarına diyet konusunda yardımcı olacaktır. Yazarken dahi realist boğa insanı sağlıksız beslenip beslenmediğin farkına varacaktır.

Boğa burcu damak zevkine çok önem verir. Öyle bir programa sokulmalı ki bu insan bu damak zevkinden mahrum kalmamalı. Bakıldığında damak zevkini önemsemek bir bakıma fazladan yağ ve kalori almak anlamına da geliyor. Bunların hepsiyle baş edebilecek bir yapıya sahip boğa insanı. Boğa burçlarına önereceğim şey çok öğün yemeniz fakat öğünlerde fazla miktarda besin tüketmemeniz. Özellikle de yağlı besinlerde kaçmalısınız. Mesela günde 5 öğün yiyebilirsiniz fakat bu öğünlerden önce bilimsel araştırmalarda ispatlanmış bir şey deneyin. Bir adet yeşil elmayı koklayın bu size doyum hazzı verecektir ve öğünlerde daha az miktarlarda yemek yemenizi sağlayacaktır. Ayrıca sizi tatlılardan belli miktarlarda uzak tutacaktır. Başta söylediğimiz gibi kafasına koyduğunu başaran insanlarsınız damak zevki tabi ki önemli fakat sağlığınız için özellikle kaçmalısınız ve bunu yapabileceğinizden eminim.

Bir önceki yazımız olan Asetonun Ellere Zararı Var Mıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.