ipadmi_galaxy_tabletmiApple firması ile Samsung firmasının tablet ürünleri arasında yoğun bir rekabet yaşanmaktadır. Vahşi satış stratejilerin neticesi olarak tüketicilerin kafasında daima su soru canlanır elbette. Ipad mi Galaxy tablet mi? Tüketici herhangi bir tablet ürünleri satış mağazasına girdiğinde kafasında hep bu olur. Ipad mi Galaxy tablet mi almalıyım. Sürekli standılar arasında gider gelir ve ne alacağına bir turlu karar veremez. Ipad alacak olsa onun özellikleri ile Galaxy tabletin özelliklerini sürekli karsılaştırır ancak karar vermek oldukça güçtür. Tabiidir ki iki firma da ürünlerini birbirlerinin satış stratejilerine Gore konumlandırmış ve oluşturmuştur. Ipad mi Galaxy tablet mi sorusuna cevap olan firma ise kazanan olacaktır.

Ipad, kendi işletim sistemi olan ios ile Galaxy tablet ise genel geçerli işletim sistemi olan android ile gelir tüketicilerin karsısına. Tüketici ise asil olarak arzuladığı urun hangisi ise onu almaya kararlıdır. Alacağı üründen maksimum fayda umar elbette. Ancak bazı tüketiciler ise çevrelerinde kabul gören, kendileri dışında güvendikleri kişi ya da kaynakların onayının alındığı urunu almaya meyil ederler.

Tüm bu satın alma isteklerini çok iyi bilen firmalar da kişi ya da kaynakları kendi yararlarına çevirmek için yarışır. Makaleler, bilgilendirmeler, reklamlar, dizi içi gizli subliminal mesajlar vb. ile ürünlerini tüketiciye benimsetebilmek için çabalarlar. Tüketicilerin uzun dönemlere dayalı davranışları da bu verilecek urun secimi kararlarında önemli rol oynamaktadır

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarda İşletim Sisteminin Önemi Nedir? başlıklı makalemizde bilgisayar, linux ve mac hakkında bilgiler verilmektedir.