Yaz aylarına sayılı günler kala tatil öncesi bir çok insanda kilo problemi daha belirgin bir hal almaya başladı. Bazı kesimin diyet yaparak problemleri çözülecek gibi değil. İşte tam da bu zamanda imdadınıza yetişen bir yöntem daha var. Size biraz bundan bahsetmek istiyorum. Liposuction ile nasıl zayıflanır?Gelin size bu mucize yöntem hakkında geniş bilgiler vereyim.

Liposuction dediğimiz bir yağ aldırma dolayısıyla da vücudu şekillendirme işlemidir. Deri altında biriken yağların cerrahi yollarla, ince borular kullanılarak vakumla çekilmesi işlemidir. Liposuction daha çok vücudun belirli yerlerindeki şekil bozukluklarını gidermek ve daha estetik bir görünüm kazandırmak için yapılan bir işlemdir. Bu ameliyet ortalama olarak 1-1,5 saat sürere ve ameliyat bittikten 1-2 sonra rahatça evinize dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası bir kaç gün ağrı kesici ilaçlar ile dindirilebilecek bir ağrı görülebilir. Liposuction ameliyatı yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin 3-4 hafta ağır işler yapmaktan kaçınması, yediklerine dikkat etmesi ve düzenli olarak spor yapmasıdır.

Liposuction ile Zayıflama

Liposuction ile Zayıflama

Hızlı ve fazla kilo almaktan oluşan bu bölgesel yağlarından kurtulmak Liposuction yöntemi ile zayıflama çok kolay. Vücutta ki fazla yağ hücreleri alındıktan sonra kişinin aynı bölgede bir daha o kadar fazla bir yağ birikimi olmayacağı söylenebilir. Çünkü insan kilo aldıktça vücudundaki yağ hücrelerinin sayısı artmaz. Sonuç olarak sorununuz bölgesel yağlanma ise Liposuction tam size göre. Ameliyat sonrası vücudunuzu gördüğünüzde kendinizi ne kadar mutlu ve huzurlu hissettiğinize siz bile inanamayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Bitkisel Olarak Nasıl Zayıflarım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.