Yaparken zevk aldığımız bittikten sonra çekici bir görünüm veren makyaj malzemeleri günlük hayatta artık vazgeçilmezlerimiz arasındalar. Kullandığımız makyaj malzemeleri direkt tene temas ettiğinden iyi ve sağlıklı olanları seçilmelidir. Renk yelpazesiyle tene aydınlık ve canlılık veren, kusurları kapatmada etkili olan bu ürünlerin çıkarılmasını sağlayan makyaj temizleme ürünleri de bu ölçüde dikkatle seçilmelidir.

Peki, makyaj temizlemek için hani ürünler tercih edilmeli?

Makyaj Temizleme

Makyaj Temizleme

Kuru ciltler krem bazlı temizleyici, ciltler ise jel bazlı ürünleri kullanmalı. Normal ciltler ise ürün seçimini baza göre değil mevsime göre yapmalılar. Göz bölgesi daha hassas olduğundan yüz temizleme ürünüyle göz temizleme ürünleri ayrı ayrı tercih edilmeli. Makyaj kalıntılarının tamamen çıkarılması için ise çift bazlı temizleyicilerin yanında temizleme sütleri de tercih edilebilir. Makyajı çıkartırken pamuğa çok fazla ürün dökmek yerine kullanılan pamuğun sürekli değiştirilmesi temizlik açısından daha etkili olacaktır. Suya dayanıklı makyaj malzemelerinin temizlenmesinde ise su ve yağ olarak iki bazlı temizleyicilerin kullanılması ürünün önce yumuşatılıp sonra temizlenmesini sağlayarak cildin yıpranmasını ve zarar görmesini engeller.

Tüm bu makyaj temizleme ürünlerinin yanında her an her yerde taşınabilecek kullanımı çok kolay olan makyaj temizleme mendilleri de oldukça kullanışlıdır. Kullanımının oldukça hızlı ve basit olması bu ürünleri daha cazibeli kılıyor. Tabi ki bu ürünler de kendi cilt tipinize uygun olarak seçildikten sonra kullanılmalıdır. Makyaj temizlemeleri farkında olmasak da cildi temizlemenin yanında arınmasını da sağlar. Makyaj gün boyunca cildin nefes almasını engeller. Gün sonunda yapılan temizlemeyle cilt bakterilerden arınır, gözenekler boşalır. Bu nedenle günlük makyaj gibi, makyaj temizliği de rutin haline getirilmelidir.

Bir önceki yazımız olan En Çok Para Kazandıran Meslekler başlıklı makalemizde en çok para kazandıran meslekler, meslek seçimi ve mesleki altyapı hakkında bilgiler verilmektedir.