Salonunuzun boyutları size yeterli gelmiyorsa bunu birkaç farklı yöntem ve birbirinden güzel renklerle tersine çevirebilirsiniz. Bu yöntem gerek duvara, gerek döşemeye gerekse mobilyaya uygulanabilir. Salonunuzu geniş gösterecek renkler ile alakalı olarak fikir sahibi olmanız her açıdan önemlidir. Sonuçta artık herkes kendi evini dekore etmek istiyor ve bu anlamda atılımlar yapıyor. Yöntemlere gelecek olursak;

Salonunuzu Geniş Gösterecek Renkler

Salonunuzu Geniş Gösterecek Renkler

1-) Salonunuzun duvarında ve tavanında ışığı yansıtan renkler kullanmaktır bu renkler duvar ve tavanda aynı olmalıdır böylelikle odanız göze daha derin gelecektir. Parlak renklere örnek vermek gerekirse turkuaz ve karayip mavisi tonları odanıza hem farklı bir hava katacak hem de salonunuzu olduğundan geniş gösterecektir.

2-) Yerde kullanacağınız döşeme ve ya halılar. Eğer salonunuzun tabanı her hangi bir döşemeyle kaplıysa bu renkler normal parlaklık derecesine sahip olmalı ki odanız daha geniş görünsün fakat salonunuzda döşeme yerine halı kullanıyorsanız bu halıların çizgili olması salonunuzu daha geniş gösterebilir. Bu renkler ise; siyah beyaz ve grinin tonlarıdır.

3-) Salonunuzu daha geniş göstermenin bir diğer yoluysa zıt renklerden oluşan renk kombinasyonunun duvarlara uygulanmasıdır. Böylelikle bu farklı görünüş ilgiyi kendine çekeceği için salonunuzun boyutları 2. Plana itilir.

4-) Aksesuar seçimi salonu geniş göstermede renkler kadar önemlidir. Bu yüzden salonunuzun boyutlarına uygun ufak tefek ama ilgi çekici aksesuar kullanmak daha faydalıdır. Örneğin salonunuza koyacağınız kanepe takımı yüksek olursa tavana yakın kaçar ve salonunuzun düşük tavanlı görülmesine sebep olur. Ama illaki yüksek koltuk takımları kullanacaksanız krem rengi tonları bunu manipüle edebilir.

Bütün bunlara ek olarak salonunuzu sık sık havalandırmanız hem duvarların rengi hem de evinizin havası için iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Mağaza Dekorasyonu Fikirleri başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri, mağaza dekorasyonu ve mağaza dekorasyonu fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.