studyo_daire_dekorasyon_onerileriSon zamanlarda yaşamın hızlandığı büyükşehirlerde artık ev bulmak bir dert. Çocuklu aileler için değil ama Eğer ki yalnız yaşamayı düşünüyorsanız stüdyo daireler vazgeçilmezimiz oluyor. Kullanım alanı dar olunca haliyle geniş göstermek için bazı dokunuşlar gerekiyor. Gelelim yaşamımızı kolaylaştıran stüdyodairelerin dekorasyon önerilerine;

 

 

  1. Stüdyo daireler diğer dairelere göre biraz daha küçüktür. Burada dikkat etmeniz gereken açık renk eşya (halı, perde, mobilya, vs.) seçimine önem vermektir. Açık renk tercih etmemizin sebebi mekânı daha ferah ve geniş göstermesidir.

 

  1. Gereksiz olan eşyalarınızı ayıklayın ve kaldırın çünkü etrafta bulunan ve ne amaçla kullanacağınızın belli olmadığı eşyalar daireyi dağınık göstereceği için geniş görünmesi konusunda da sakıncalı olacaktır.

 

  1. Mobilya bu konunun % 50 sini kapsıyor. Seçeceğiniz mobilyaya dikkat etmelisiniz çünkü gereksiz ve kullanışsız mobilya evinizi dar gösterir ve çok yer kaplar. Bunun yerine hem yatak olarak, oturma odası olarak kullanabileceğiniz mobilyaları tercih etmelisiniz.

 

  1. Kullanım alanlarınızı arttırmak için bazı duvarlarınızı yıkın ve odaları birleştirin böylece kendinize kullanım alanı yaratabileceksiniz.

 

  1. Sezonluk kullanım eşyalarınızı koyabileceğiniz yâda diğer eşyalarınızı koyabileceğiniz bazalı yatak, çekyat tarzı malzemeler kullanarak gereksiz eşyalardan kurtulabilirsiniz.

 

  1. İç mekânda bölgesel aydınlatmalar kullanın bu dairenize ferahlık katacaktır.

 

  1. Ve son olarak mutfaklarda büyük fırın ve ocaklardan ziyade ankastre mini fırın, mikrodalga fırın ve set üstü ikili ocak kullanılmalıdır. Banyolar da minimum ölçüde olacağından çamaşır makinesi mutfak tezgâhının altına konulabilir.

 

Yaşam alanınızı genişletmek ve daha keyifli ve konforlu hale getirmeye çalıştığımız stüdyo daireleri bu altın kurallarla güzelleştirmek mümkün. Bu keyifli hayatın tadını çıkarmanız dileğiyle.

Bir önceki yazımız olan Amerikan Mutfak Dekorasyon İpuçları başlıklı makalemizde Amerikan tipi mutfaklar ve mobilya hakkında bilgiler verilmektedir.