Başrolünde Harry Potter serisi ile yakından tanıdığımız Daniel Radchliff’in oynadığı, Swiss Army Man filmi 2016 yılında en çok izlenilen ve hatta rekor kırmaya aday filmlerden birisi olarak görülüyor.

Filmin hikayesi ise genel olarak terk edilmiş ve ıssız bir adada geçmektedir. Bu adada iki arkadaşın çeşitli maceraları ele alınıyor. Issız adaya düşen bir genç bir adam artık eve dönme umudunu kaybetmiş, ne yapacağını bilmiyor ve intihar etmenin iyi bir çözüm olduğunu düşünüyor fakat sonrasında farklı tecrübeler yaşayacak olması, o’nu yeni bir maceraya sürükleyecektir.

 

İntihar etmeye çalışan Hank (Paul Dano), bu sırada adanın kıyısına vurmuş olan ve hareketsiz bir şekilde yerde yatan Manny’i (Daniel Radchliff) fark eder. Tüm senaryo, işte asıl buradan sonra gelişmektedir. İntihar etmeyi beceremeyen Hank’in, yaşam belirtileri veren Manny ile yaşayacağı çeşitli ıssız ada deneyim ve maceralarını ele alan bir film diyebiliriz.Swiss-army-man

 

1 Temmuz’da ABD’de vizyona girecek olan bu filmde müziklerin de oldukça etkileyici olduğunu söylemek gerekiyor. Yıllar boyunca Harry Potter karakteri ile izlemeye alışkın olduğumuz bu oyuncuyu, burada çok daha alışılmışın bir dışında karakteri canlandırdığını gördüğümüzde, biraz daha şaşıracağımız kesin.

Dramatik Komedi ve aynı zamanda Macera türünde diyebileceğimiz bir film. 2016 yılının en çok merakla beklenen ve de en çok konuşulan filmlerinden birisi olmaya aday diyebiliriz. Türkiye’de vizyona gireceği tarih hakkında ise henüz kesin bir bilgi yok.