Dekorasyon artık hayatımızın değişmeyen unsurlarından biri haline geldi. Bunun nedeni ise teknoloji, ihtiyaç ve isteklerin artması, değişmesi ve artmasıyla meydana geldi. Sizin de bildiğiniz üzere; eskiden köylerde yasar kerpiç olarak adlandırdığımız evlerde yaşarlarmış. “Mış” diyorum çünkü dedelerimiz ninelerimiz bu evlerde yaşarlarmış. Az da olsa şu an halen bu evlerden bulunmaktadır.

Çok az insan hatırlar. Bu tür evlerde en lüks dekorasyon dış cephenin çamurla sıvanması, iç duvarların da kireç ile boyanmasıydı. Şimdi öyle mi? Evlerimiz en az 3+1, ebeveyn banyosundan tutun da laminant parkesine kadar hepsi var. Şimdi bu söylediklerim tamamen standart hale geldi. Nerde eski kerpiç evler nerde şu an ki evlerimiz! Tabi ki bu yaşam şartlarına ulaşmak için de çalışmak çabalamak lazım. İş bu raddeye gelince iş stresi, okul, sosyal çevre derken insan da hal kalmıyor ve her şeyden uzaklaşmak istiyor. Buna bağlı olarak da insanın en güzel dinlendiği, kafasını dinlediği, yalnız kalmak için hemen koştuğu ilk yer yatak odasıdır. Olması gereken yer de orasıdır. Hal böyle olunca da yatak odası dekorasyon fikirleri devreye giriyor.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Mademki rahat etmek, kafa dinlemek, o zaman dekorasyona da önemli. Tercihe göre; Zevk ve tercihlere göre tasarlanmış, teknoloji ile harmanlanmış, sanatsal dokunuşlarla dekore edilmiş bir yatak odası. Sizin de iştahınız kabardı değil mi? İşte dekorasyon bu kadar önemli. İstemeyerek girilen bir yatak odasın da insan nasıl dinlenip, yorgunluğunu atıp, zevkli bir vakit geçirebilir ki? Sizce de saçma değil mi? Siz de yatak odanızı renklendirin, dekore edin bakın görün hayatınız da neler değişecek. Değişimin farkını fark edin.

Bir önceki yazımız olan Feng Shui Ofis Dekorasyonu başlıklı makalemizde feng shui ve feng shui ofis dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.