Yaz geliyorken, yaz aylarında zayıf ve fit görünmek isteriz. Ancak artık 1-2 ay kaldığında yapabileceğimiz çok şey yoktur. Size umut verdiren hapları ve gıda takviyelerini bir tarafa bırakmalısınız çünkü en sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermenizi sağlayan esasında spor ve diyet olmaktadır. Fakat spor ve diyetin sonuçlarını elde etmeniz için ise 2 aydan çok daha fazlasına ihtiyaç duyarsınız. Peki yazın ortasında kilolarınızdan nasıl kurtulabilirsiniz? Bu imkansız mı?

Yaz aylarında artık vücudunuzu saran kabanlardan, kalın giysilerden kurtuluyorsunuz yani kilolarınızı en çok belli eden göbek bölgesi daha çok belli oluyor. Bu bölge fazlalık kilosu oranların en büyük sorunlarından birisidir. Göbekten kurtulmak için sizin sağlığınızı bozacak ürün ve yöntemler dışında, sağlığınıza zarar vermeyecek olan yöntem ve taktikleri bu yazımızda ele alıyoruz.

yaza-girerken-spor-ve-diyet

#1 Doğru Kıyafeti Giymek

Doğru kıyafeti seçerek zayıf görünmek, hiç şüphesiz ki moda tasarımcılarının ve de bu yöntem ile zayıf görünmeyi başaran insanların ortak olduğu bir noktadır. Sizi zayıf gösterecek olan kıyafetleri tercih etmek için ise, kıyafetlerin renk ve tasarımlarını incelemeniz gerekiyor. Siyah ve koyu renkler, tasarım olarak ise dikey desenlere yada tasarımlara sahip giyim modellerini tercih etmek doğru olacaktır.

#2 Zayıf Gösteren Atletler

Zayıf gösteren atletler her ne kadar tayt olarak algılansa da, aslında tam olarak tayt görevi görmezler. Bu atletler kişinin olması gereken fiziği yansıtmalarında yardımcı olmaktadırlar ve hem kadın hem de erkek için olan modelleri mevcuttur. Bu atletler erkekler için doğrudan göbek bölgesini hedeflerken, kadınlar için ise basen, kalça ve bacakları da kapsayan farklı slim modeller mevcuttur.

#3 Spor ve Diyet

Yaz aylarında olduğunuz için ve daha önce hiç başlamadığınız için yine geciktirmemelisiniz. Spor yapan insanların güzel fiziklere sahip olduğunu gördükçe, siz de kendi fiziğiniz için bir şeyler yapmak istemiyor musunuz?

Bir önceki yazımız olan Başak Burcu Diyeti başlıklı makalemizde başak burcu diyeti ve başak burcu diyeti ile zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.