Zihinsel ve bedensel olarak rahatlamaya yardımcı olan, mutlu olmak ve mutluluk vermek için uğraş veren insanlar, son yılların moda sporu haline gelen yogayı tercih etmektedirler. Yoganın rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak sadece rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğunu düşünüyorsanız, bir kez daha düşünün! Çünkü yoganın bünyesinde bulunan bazı hareketler vücudunuzu inceltirken, onu tam bir yağ yakma makinesine dönüştürebilir.

Meditasyon olarak da bilinen egzersizlerin, Yoga bünyesinde farklı türleri bulunuyor. Yoga ile nasıl zayıflanır sorusunu sorduğumuz anda, adına “bikram” yani “sıcak yoga” denilen yoga türü devreye giriyor. Bu yoga türünün insanları terleterek zayıflattığı düşünülmektedir.

Yoga ile Zayıflama

Yoga ile Zayıflama

Uzmanlara sorulduğunda ise; “Yoga ile zayıflamak mümkündür” cevabını alıyoruz. Ancak bunun mümkün olması içinse, disiplinli ve kararlı bir çalışma süreci gerekiyor. Çünkü yoga insanı mümkün olan en iyi forma getiriyor. Bu forma kavuşmak ve formunuzu korumak istiyorsanız her gün düzenli olarak yoga yapmanız ve aynı zamanda beslenmenize ve sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Planlı beslenmeyle birlikte yogadan iyi sonuç alınabilir. Yoga yapmak kilo vermeye yardımcı olabilir. Hemen hemen her spor türü kilo vermeye yardımcı olur ama yoga sadece bir spor değildir. Aynı zamanda meditasyondur. Yoga yapan insanların yalnızca vücutları değil, kalpleri ve beyinleri de değişir. Bunu başka hiçbir şeyde bulamazsınız. Siz de fit, sağlam ve güzel bir vücuda sahip olmanın yanında beyninize ve kalbinize de iyilik yapmak istiyorsanız, planlı beslenmeyle birlikte yogadan iyi sonuç alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Varis Oluşumu başlıklı makalemizde varis, varis neden oluşur ve varis oluşumu hakkında bilgiler verilmektedir.