yuksek_topuklu_ayakkabilarin_kullanimiKadınlar her zaman kendilerini iyi hissetmek ve güzel görünmek isterler. Güzel görünmenin en başında kullandığımız giyim ve aksesuarlar gelir. Listenin incilerinden biri olan topuklu ayakkabılar uzun yıllardan beri dolaplarda yerini almış durumda. Hatta kadınların göz bebeği demek hiç de yanlış olmaz.
Siyah bir elbise tek başına basit gibi görünse de altına giyilen enfes güzellikte bir topuklu ayakkabı ile bir anda omzunuza sihirli değnek değmiş gibi hissetmenizi ve aynadaki görüntünüze aşık olmanızı sağlar. Yalnız, iş sadece aynanın karşısında durmakla bitmiyor. Yürümeye başlayınca komik görünmemek topuklu ayakkabı giymenin ilk şartı diyebiliriz. Uygun bir ayakkabı seçiminin yanı sıra hangi amaçla giyileceğinin bilinip ona göre seçim yapılması en doğru karar olacaktır. Günün sonunda güzel görünmek uğruna yere basamayacak durumda olmayı kimse istemez. Bu yüzden yüksek topuklu ayakkabıların kullanımı oldukça önemlidir.

Yaz aylarında giyilen sandalet ve babetlerin kullanımı yüksek topuklu ayakkabıların kullanımına göre daha kolay olduğu çok aşikâr ancak kullanımı ne kadar zor olsa da kadınsı görünmenin ve dikkatleri üstüne çekmenin en kestirme yolu yüksek topuklu ayakkabılardır. Bu ayakkabıları kullanırken önce topuğun daha sonra tabanın yere değmesi gerekir. Adım atarken dizleri kullanmak yerine kalçalardan hissederek adım atılmalıdır. Ayaklar topuklu ayakkabının içinde öne doğru kayabileceği için başı ve omuzları dik tutmak bu konuda oldukça önem kazanır.

Her ayakkabıda olduğu gibi yüksek topuklu ayakkabı çeşitleri de vardır; platform topuklu, kalın topuklu, silikon topuklu ayakkabılar buna örnektir. Hangi yüksek topuklu ayakkabının, nerede kullanılacağı bilindiği takdirde yüksek topuklu ayakkabılar kadınların güzellik silahlarıdır.