Arkadaşlık siteleri ne işe yarar? Yeni arkadaşlıklar edinmek isteyen insanların kullanmaları gereken sitelerdir. Öncelikle yapılması gereken iş, güvenilir bir arkadaşlık sitesi bulmaktır. Önceden insanlar msn, chat gibi yöntemler kullanıyordu. Şimdi ise insanları bir araya getirerek sohbet etmelerini sağlayan bu görevi arkadaşlık siteleri üstlenmiştir.

Arkadaşlık sitelerinin en büyük avantajı siteye kayıt olurken vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda size uygun bir arkadaş bulmasıdır. Diğer bir avantajı ise istediğiniz bir nick name sayesinde isim soy isim gibi bilgilerinizin de gizli kalmasına olanak sağlıyor. Bazı arkadaşlık siteleri kalitesizliği ile birçok insanı girdikleri bu yoldan geri döndürebiliyor. Tabi iş tercihte bitiyor. Başarılı bir tercih ile bulunan bir site ile hayatının geri kalan kısmını geçirebileceğin bir eş bulmanda mümkün. Bu tür sohbet siteleri arkadaş bulmanın yanı sıra kişilerin bilgisayar başında eğlenceli vakit geçirmesini de sağlıyor. Bu tür sitelere örnek olarak birçok alternatif bulabilmek mümkündür.

Birazda bu sitelerin zararlarından bahsedecek olursak; belli yaşın altındakiler de yetişkinler kadar kolay bir şekilde bu sitelere ulaşabilir. Özellikle birçok kullanıcının yanlış bilgi vermesi ile bu siteler amaçlarını aşar bir hale gelmektedir. Hal böyle olunca siteye gerçekten arkadaşlık amacı ile giren kullanıcılar hayal kırıklığı ile birlikte bu tür sitelere olan güvenlerini de kaybetmektedirler. Kısacası bu tür sitelere giriş yapılırken hem temkinli davranılmalı, hem de amaç gerçekten arkadaş bulmak olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Google'a içerik silme talebi geldi başlıklı makalemizde Almanya, arama motoru ve Avrupa Adalet Divanı hakkında bilgiler verilmektedir.