Gönül ister ki herkesin banyo dekorasyonu imkanı olsun ancak fikirleri ile alakalı 2014 ve 2015 yılını kapsayan araştırmaları herkes yapabilir. Ama küçük olması banyonuzun kullanışsız olacağı hatta dekore edilemeyeceği anlamına gelmez. Yeter ki dekore etmeyi düşündüğünüz banyonuz için seçim yaparken şıklığa önem verdiğiniz kadar ergonomik olmasına da özen gösterin.

Dekore edilecek banyo öncelikle boyutuna göre değerlendirilmelidir. Sonrasında en uyumlu vitrifiye, mobilya ve seramikleri seçmek gerekir. Eğer banyonuz küçük sayılabilecek boyutlardaysa geniş aynalar tercih ederek mekâna derinlik kazandırabilirsiniz. Duvar seramiklerinizden bahsetmek gerekirse günümüz banyolarında artık yerden tavana kadar seramik uygulaması rafa kalkmış, demode olmuş sayılmaktadır. Zira tercih edilmemektedir. Dekoratif durmaları açısından artık banyolarda duvar kâğıtları kullanılabilmektedir. Banyonuzda dolaplı lavabolar kullanmanız yine size artı olarak kullanım alanı sağlayacaktır. Klozet seçiminizi asma klozetten yana kullanabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Rezervuarın gömme olması size yer kazandıracak bir yöntem olabilir. Banyo dolaplarınızı seramiklerinizle aynı renk kullanmaktan kaçının. Olabildiğince banyonuzda renk akışı yaratmaya çalışın. Yani aynı rengin farklı tonları da olabilir birbirini tamamlayıcı renklerde olabilir. Yer seramiklerinizi küçük ebatlarda olanlardan kullanmak yerine büyük ebatlı seramikler kullanmanız banyonuzu daha geniş göstermenize yardımcı olabilir.

Yerler için tek çözüm elbette seramik değil. Sudan etkilenmeyen parkeler de banyolarımız için gayet dekoratif bir seçenek olarak durmaktadır. Yer tasarrufu yapacağınız bir diğer ayrıntı ise küvet. Küvet yerine daha az yer kaplayacak bir duşa kabin kullanabilirsiniz. Böylelikle banyonuz küçük, ferah ve kullanışlı bir yapıya bürünecektir.

Bir önceki yazımız olan Avangarde Yemek Odası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.