Serinin en çok merakla beklenen filmlerinden birisi olan Batman v Superman oldukça farklı bir senaryoya sahip. Fragmanı henüz yayınlanan ve Türkçe olarak “Adaletin Şafağı” özellikle Batman ve Süperman karşılaşmasını merak edenler için son derece doyurucu bir senaryo ve oyunculuk keyfini sunduğunu söyleyebiliriz. Bir şehir, ülke ve bu ülke hakkında süper kahramanların çatışması söz konusu olurken, spoiler hiç de beklenmedik bazı olayların gelişmesiyle güç dengelerinin çok daha fazla değişmesini sağlıyor.

Her ne kadar senaryo bakımından klişe olarak algılansa da, aslında gösterime giren filmi deneyimleyen pek çok izleyici ve eleştirmenden tam not almıştır. Bu nedenle özellikle filmin vereceği mesajlara odaklanmak gerekiyor.

Superman süper güç ancak tüm şehir halkı, Batman hakkında bazı kuşkulara kapılıyorlar. Bu süreçte Batman ile beklenmedik bir karşılaşma gerçekleşiyor ve film boyunca devam edecek olan bu karşılaşma farklı boyutlarda ilerleyecek olup, seyirciyi şaşırtacaktır.

Film hakkındaki genel eleştirileri göz önünde bulundurduğumuzda, süper kahramanlar ile ilgili yapılan filmler arasında bu filmin de bir klasik olma niteliği taşıdığını söyleyebiliyoruz. Kimileri filmin daha uzun olması gerektiğini savunmaktadır. Bu doğrultuda aslında film sonunda acaba deva mı gelir mi düşüncesi hakim oluyor diyebiliriz. Batman v Superman en çok dikkat çeken yeni fragmanlardan birisine sahip diyebiliriz.