Hepimizin bir twitter hesabı vardır. Gerçi son zamanlarda twitter yasaklanmaya çalışılsa da henüz yargı sonucu belli olmadı. Tabii ki reklamın kötüsü olmaz bu sayede de yine reklamı yapılmış olan twitterı artık bilmeyen %20 lik kesimde öğrenmiş oldu. İşte twitter hesabında paylaşılmış beğendiğimiz herhangi bir şeyi kendi tiwetter hesabımızda da yayınlamamız paylaşmamız Twitter Retweet yapmaktır. Peki, bu twitter retweet nasıl yapılır bunu beraber yapalım. Twitimizi açtık ve beğendiğimiz bir yorum veya yazı ile karşılaştık. Bu twitin üzerine geldiğimizde hemen alt kısmında renkli harflerle aç, yanıtla, retweetle ve favorilere ekle seçeneklerini göreceğiz buradan retweetle seçeneğini seçtiğimizde karşımıza onay kutucuğu çıkacak.

Twitter Retweet

Twitter Retweet

Bu kutucukta “bunu takipçilerine retweetlemek istiyor musun ?” sorusu ile karşılaşacağız bu soruya altta retweetle diyerek cevap verdiğimizde artık retweetleme işlemini tamamlamış oluyoruz. Bundan sonra kendi twittimizde de bu twitti yayınlamaya başlamış oluyoruz.

Şimdi bu twiti yanlışlıkla retweetlediğimizi düşünelim. Ya da vazgeçtik retweetlemeyi nasıl iptal edeceğiz onu görelim. Retweetlediğimiz twitin sahibinin profili üzerinde sağ tıklayarak paylaştığımız twitt üzerine geldiğimizde yine aynı seçenekler karşımıza çıkıyor. Renkli harflerle “aç, yanıtla, retweetle ve favorilere ekle” burada retweetle seçeneği renkli harflerle aç, yanıtla, retweetle ve favorilere ekle farklı renkte görülecektir. Sebebi daha önce retweetlediğimiz twit olmasından dolayı şimdi bu seçeneğin üzerine geldiğimizde retweete geri al uyarısı çıkıyor ve tıklayarak retweetimizi geri alıyoruz.

Böylelikle beğendiğimiz tiwitleri retweetleyerek Ya da daha çok takipçi kazanabilir ve twitteri daha eğlenceli hale getirebiliriz.

Bir önceki yazımız olan İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri başlıklı makalemizde instagram takipçi arttırma yöntemleri ve instagram takipçi nasıl arttırılır hakkında bilgiler verilmektedir.