Siz de mumsuz dekorasyon olmayacağını düşünüyorsanız evinizde, iş yerinizde , özel odanızda elmadan mumluk yapımı size göre olabilir. Evinizde farklı bir hava katmak aile dostlarınızı şaşırtmak istiyorsanız yapımı oldukça basit.
Elmadan mum yapmak için öncelikle en yakın market ya da manavdan en büyük ve en sert elmayı içlerinden seçmeniz gerekecek mumumuzun daha sağlam ve görsel gözükmesi için . Rengini istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz elma tonları yeşil, kırmızı ve sarı gibi tonlar ile kısıtlandığından dolayı. Yeşil elmalar cinsinden ötürü çok daha düzgün oluyor ve mumluk olarak daha muntazam bir görüntü veriyorlar. Belirlediğiniz rengi elmaya uygulayıp boyanın kuruması için beklemeye alabilirsiniz. Bir adet de tealight mumu alıp elmanın tam ortasına koyup etrafını bıçakla hafif çizip ölçüsünü alabilirsiniz.

Elmadan Mumluk

Elmadan Mumluk

Daha sonra bu çizgi üzerinden elmayı oymanız gerekiyor, genişliğini bıçak ya da çay kaşığı ile genişletebilirsiniz. Mumu elmanın içine dışında hiç pay kalmayacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Elmadan mumluğunuzun yapımı tamamlanmıştır. Eğer farklı dekorasyona uydurmak isterseniz tealight mumu elmanın içerisinden çıkarıp elmanı yüzeyini sprey ile farklı tonlar ve desenlerle farklılaştırabilirsiniz.

Tamamen her şey sizin zevkinize kalmış durumda. Uzun ömürlü olması için sabit bir yer daha uygun olur ve göz önünde olması gerekir devrilmesi durumunda hemen müdahale edilebilir. Elmadan mumluk yapımı ile gecenizi en harika şekilde süsleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Patlıcan Oturtma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde patlıcan oturtma ve patlıcan oturtma nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.